Živé knihy: Petr
Středisko společných činností AV ČR, GREEN DOORS

Doprovodný program
jiné
Prezenčně

neděle 19. 3., 17:00

Projekt Živé knihy nabízí široké veřejnosti možnost dialogu s člověkem, který má zkušenost s duševním onemocněním. Pojďte si vyslechnou nelehký životní příběh, který, přestože se stále píše, končí zotavením. Věříme, že předsudků ohledně duševního onemocnění ubývá, přesto je ale důležitá osvěta mezi širokou veřejností. Formát dialogu zprostředkovává posluchači osobnější seznámení s touto tematikou. Lidé si mohou vyslechnout osobní zkušenost s duševním onemocněním některé z našich Živých knih, pokládat vlastní otázky a nechat se pohltit vyprávěním.

Vše je pod záštitou organizace Green Doors z., ú, která ve svých tréninkových kavárnách nabízí pracovní a sociální rehabilitaci pro lidi s duševním onemocněním.

Publikum: studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři
Přibližná délka trvání: 60 min
OBSAZENO

Na již obsazené přednášky nebo doprovodný program není možné nahlašovat se jako náhradník.

Živá kniha: Petr
Po tak trochu ADHD dětství jsem se prokousával gymnáziem až k předmaturitní depresi. Ve 20 letech se můj život kompletně změnil, mohla za to schizoafektivní porucha. Byl jsem hospitalizovaný v nemocnici a pomalu se sbíral ze dna. Druhá epizoda nemoci proběhla až 17 let poté. Chci vám vyprávět o mém 22letém soužití s duševní nemocí. O tom, zda se dá poznat přicházející mánie a jak probíhá den v psychiatrické nemocnici. A hlavně, co mi pomáhá na mé cestě k zotavení.