Živé knihy: Katka
Středisko společných činností AV ČR, GREEN DOORS

Doprovodný program
jiné
Prezenčně

sobota 18. 3., 17:00

Projekt Živé knihy nabízí široké veřejnosti možnost dialogu s člověkem, který má zkušenost s duševním onemocněním. Pojďte si vyslechnou nelehký životní příběh, který, přestože se stále píše, končí zotavením. Věříme, že předsudků ohledně duševního onemocnění ubývá, přesto je ale důležitá osvěta mezi širokou veřejností. Formát dialogu zprostředkovává posluchači osobnější seznámení s touto tematikou. Lidé si mohou vyslechnout osobní zkušenost s duševním onemocněním některé z našich Živých knih, pokládat vlastní otázky a nechat se pohltit vyprávěním.

Vše je pod záštitou organizace Green Doors z., ú, která ve svých tréninkových kavárnách nabízí pracovní a sociální rehabilitaci pro lidi s duševním onemocněním.

Publikum: studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři
Přibližná délka trvání: 60 min
OBSAZENO

Na již obsazené přednášky nebo doprovodný program není možné nahlašovat se jako náhradník.

Živá kniha: Katka
Jmenuji se Katka a jsem peerka. Je mi 44 let. Od roku 2009 se léčím s duševní nemocí, nejdříve to byla poporodní deprese a pak periodická deprese, která vyústila v bipolární poruchu. Mám za sebou několik pokusů o sebevraždu, několik hospitalizací a elektrošoky, které mi velmi pomohly na cestě k zotavení. Díky medikaci žiji plnohodnotný život. Jsem zářný příklad toho, že někdy to bez léků prostě nejde. Jsem smířená s tím, že je budu brát do konce života, v ničem mě neomezují. Snažím se mít pravidelný režim – spánek, mobil detox, jóga, začala jsem se otužovat podle Wim Hofovy metody. Hodně se sebevzdělávám. Ráda studuji cizí jazyky. Strávila jsem 7 let v Číně a i tato zkušenost je velkou součástí mého života. Velmi mne ovlivnila ta naprosto odlišná kultura a lidé. Peer konzultanství mi přijde velmi naplňující. Ráda bych byla lidem, co bojují s duševní nemocí, v jejich boji nápomocna a zároveň jim byla podporou na jejich vlastní cestě k plnohodnotnému životu. A nakonec moje motto: Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.